اطلاعات اکانت

یک حمله روز-صفر است؟ بدافزار است؟ نه! نام کاربری و رمز عبور است

🕓 زمان مطالعه: 4 دقیقه

همانطور که تهدیدات سایبری همچنان در حال تکامل هستند، دشمنان طیف وسیعی از ابزارها را برای نقض دفاع امنیتی و دسترسی به داده های حساس به کار می گیرند. با کمال تعجب، یکی از قوی‌ترین سلاح‌های موجود در انبار مهمات آن‌ها، کدهای مخرب نیست، بلکه نام‌های کاربری و رمزهای عبور به سرقت رفته یا ضعیف هستند. این مقاله به بررسی جدی بودن اطلاعات اکانت هک شده، چالش‌هایی که برای راهکارهای امنیتی ایجاد می‌کنند و اهمیت اجرای اقدامات قوی برای محافظت از محیط‌های اکتیو دایرکتوری می ‌پردازد. علاوه بر این، ما Silverfort Unified Identity Protection را معرفی می کنیم، یک راهکار جامع که امنیت پیشرفته ای را برای محیط های اکتیو دایرکتوری در برابر سوء استفاده از اطلاعات اکانت هک شده ارائه می دهد.

قدرت اطلاعات اکانت به سرقت رفته: دسترسی کامل به تمام منابع

در دنیای حملات سایبری، نام‌های کاربری و رمزهای عبور دزدیده شده ابزار بسیار مؤثری برای دسترسی غیرمجاز به شبکه‌ها و سیستم‌ها هستند. آنها یک نقطه ورود در اختیار دشمنان قرار می دهند که امکان دسترسی بعدی به منابع حساس محلی و ابری را می دهند. اطلاعات اکانت لو رفته یک تهدید مهم است زیرا تشخیص تهدیدات سایبری به شدت به شناسایی ناهنجاری ها در فعالیت های مختلف مانند پروسه ها، ترافیک شبکه و رفتار کاربر بستگی دارد. ناهنجاری‌ها به عنوان پرچم‌های قرمز عمل می‌کنند که نشان‌دهنده نقض احتمالی امنیتی یا فعالیت‌های مخرب است. اما احراز هویت مخرب با اطلاعات لو رفته، مشابه لاگینی است که توسط کاربر واقعی انجام شده است. راهکارهای فعلی مدیریت هویت و امنیت راهی برای تشخیص این دو ندارند، بنابراین می توانند اولی را بلاک و دیگری را مجاز کنند.

به دست آوردن اطلاعات اکانت هک شده هرگز آسان تر از الان نبوده است

مهاجمان از تکنیک های مختلفی برای به دست آوردن اطلاعات اکانت لو رفته استفاده می کنند. ممکن است آنها را از بازارهای دارک وب خریداری کنند یا از طریق استفاده از کی لاگرها یا تخلیه حافظه در ماشین های هک شده به دست آورند. بسیار مهم است که این واقعیت را بپذیریم که بسیاری از نام‌های کاربری و گذرواژه‌های یک سازمان در نهایت افشا می شوند بنابراین نیاز به اقدامات امنیتی پیشگیرانه خواهند داشت.

اکتیو دایرکتوری

حفاظت یکپارچه هویت

حفاظت یکپارچه هویت

مهاجمان از غیاب قدیمی حفاظت اکتیو هویت در محیط های اکتیو دایرکتوری پیشرفت می کنند. خبر خوب این است که دیگر لازم نیست شاهد این موضوع باشید؛ سرویس سیلورفورت کاری میکند که سرویس احراز هویت چند-عاملی برای اکتیو دایرکتوری، قابل دسترس، کامل و دارای امکان نصب راحت باشد و این ضمانت را میدهد که سازمان شما دربرابر حملات سایبری بهتر از قبل مقاوم شوند. همین امروز سفر خود را آغاز کنید.

اکتیو دایرکتوری نمی تواند از احراز هویت مخرب در لحظه جلوگیری کند

در حالی که پلتفرم‌های وب و SaaS مدرن دارای قابلیت‌های احراز هویت چند-عاملی درونی (MFA) هستند – که امنیت را با افزودن یک لایه اضافی از احراز هویت تقویت می‌کنند – همین سطح حفاظت اغلب در محیط‌های اکتیو دایرکتوری وجود ندارد. پروتکل های احراز هویت مورد استفاده در اکتیو دایرکتوری (یعنی NTLM و Kerberos) فاقد پشتیبانی داخلی احراز هویت چند-عاملی هستند. در نتیجه، محیط های اکتیو دایرکتوری در برابر حملاتی که از اطلاعات افشا شده استفاده می کنند، بسیار آسیب پذیر هستند.

حملات حرکت جانبی در محیط های اکتیو دایرکتوری

ضعف قابلیت‌های امنیتی اکتیو دایرکتوری که تنها تطبیق ساده نام کاربری و رمز عبورهستند، مرتباً توسط دشمنانی که حملات حرکت جانبی را اجرا می‌کنند، مورد سوء استفاده قرار می‌گیرد. از آنجایی که اکتیو دایرکتوری توانایی تمایز بین احراز هویت قانونی و احراز هویت مخرب با استفاده از اطلاعات هک شده ندارد، دشمنان می‌توانند به صورت جانبی در محیط اکتیو دایرکتوری حرکت کنند، امتیازات و سطح دسترسی ها را افزایش دهند و بدون اینکه شناسایی شوند به منابع حیاتی دسترسی پیدا کنند.

تقویت امنیت اکتیو دایرکتوری با حفاظت یکپارچه هویت سیلورفورت

برای مقابله با سوء استفاده از اطلاعات اکانت لو رفته در محیط های اکتیو دایرکتوری، سازمان ها به یک راهکار امنیتی جامع نیاز دارند که نظارت مستمر، آنالیز ریسک و پاسخ اکتیو را ارائه دهد. راهکار حفاظت یکپارچه هویت سیلورفورت با اجرای احراز هویت چند-عاملی در هر احراز هویت در اکتیو دایرکتوری، از جمله اپلیکیشن های قدیمی، دسترسی خط فرمان به ایستگاه‌های کاری و سرورها، اشتراک‌ گذاری فایل‌ها و هر گونه احراز هویت NTLM، Kerberos یا LDAP، حفاظت قوی را فراهم می‌کند.

با استفاده از حافظت یکپارچه هویت سیلورفورت، سازمان ها مزیت متمایزی در کاهش خطرات مرتبط با اطلاعات اکانت هک شده به دست می آورند. این راهکار تمام دفعات احراز هویت را مانیتور می کند، خطرات را در لحظه آنالیز و به صورت اکتیو با بلاک کردن دسترسی یا اجرای احراز هویت چند-عاملی پاسخ می دهد. با سیلورفورت، سازمان‌ها می‌توانند محیط‌های اکتیو دایرکتوری خود را تقویت کرده و از دارایی‌های حیاتی در برابر استفاده مخرب اطلاعات دزدیده شده محافظت کنند.

پایان

اطلاعات اکانت به سرقت رفته یک تهدید بزرگ در حوزه حملات سایبری است. مشروعیت فریبنده آنها راهکارهای امنیتی مرسوم را به چالش می کشد و حملات حرکت جانبی را در محیط های اکتیو دایرکتوری ممکن می کند. با اجرای حفاظت یکپارچه هویت سیلورفورت، سازمان‌ها می‌توانند وضعیت امنیتی اکتیو دایرکتوری خود را ارتقا دهند و به طور اکتیو در برابر سوء استفاده از اطلاعات اکانت دزدیده شده دفاع کنند.

دیدگاه ها بسته شده اند.